Tanulmányi kirándulás – a 6.i osztály Szegeden járt

in1

Tanulmányi kirándulás – a 6.i osztály Szegeden járt

Szerző: admint

2013-11-16

Az őszi szünet előtt szakmai, tanulmányi kirándulásra mentünk Szegedre. Álmosan érkezett a csoportunk nagy része. Az út nagyon hosszú volt, de közben sokat nevettünk. Szegeden ellátogattunk az Agorába. Ott az Informatika Történeti Múzeumot tekintettük meg. Az első robotbogarat is megnéztük és még sok más jót is. Volt ott egy labor, ahova bementünk és nagyteljesítményű lézerekkel kísérleteztünk. Még megnéztük a modern berendezéseket.

Fő látnivalók:

– A Katica
A legelső fénnyel és hang segítségével irányítható robot.

– A régi telefonok
Vezetékes, tárcsázó telefonok

– A régi játékok, számítógépek
Mario, Mortal Kombat

– A látványos lézer só (a kedvencem)
Bevezettek a fény ismeretének világába.

– A jövő háza
Energiatakarékos Elektronikai cikkek. Wi-fi segítségével irányítható elemek.

.

Ezek után Szeged főterére mentünk el, megnéztük a nevezetességeket, megálltunk egy fagyit enni.

Később elmentünk a Vadasparkba. Ott szép és aranyos, egzotikus állatokat láttunk. Megnéztünk egy fóka showt is, 4 fóka volt, és aki közel volt a kerítéshez azt néha lefröcskölte egy fóka. A fókák mellett volt egy nyuszi simogató, de sajnos a nyuszik elbújtak előlünk. Volt ott pingvin, tigris és oroszlán. Nekem legjobban az oroszlán tetszett, a méltóságteljes viselkedésével. Az én macskám is igyekszik úgy viselkedni, mint egy oroszlán. Láttunk zsiráfokat és mellettük denevéreket is. Szívesen megnéztem volna az összes állatot, de sajnos nem volt mindenre időnk már.

Ebbe a vadasparkba máskor is szívesen ellátogatnék.

A nap végére nagyon elfáradtunk, de jókedvűen és élményekkel telve szálltunk fel a buszra.

Mészáros Lola 6.i

Halmai Tímea 6.i

Besenyi Bence 6.i

.

A kirándulás képei  a galériában >>

Tanulmányi kirándulás - a 6.i osztály Szegeden járt

HÍREK