Pillanatképek a magyarországi szerb nemzetiség kultúrájából

1s

Pillanatképek a magyarországi szerb nemzetiség kultúrájából

Szerző: admint

2014-02-27

Iskolánk Galériájában november 21-én nyílt meg a „Pillanatképek a magyarországi szerb nemzetiség kultúrájából” című kiállítás. Nagyon köszönjük Horváth Andreának – akinek gyermeke a 6. i osztály tanulója – a gyönyörű népviseleteket, képeket, emléktárgyakat, melyeket összegyűjtött és iskolánk rendelkezésére bocsátott.

A kiállítást a napközis munkaközösség tagjai és a pedagógiai asszisztensek rendezték össze. Az interaktív megnyitó felejthetetlen élmény volt mindnyájunk számára.

Igazgatónőnk, Simsik Zsuzsanna kedves indító szavaival köszöntötte a megjelent vendégeinket:

– Vukovits Kosztát, a Szentendrei Szerb Egyházi Múzeumi Gyűjtemény vezető művészettörténészét
– Vukovits Dusánt, a Tabán Szerb Néptánccsoport vezetőjét
– A Tabán Szerb Néptánccsoport megjelent tagjait
– Dr. Molnár Gábor alpolgármester urat
– Horváth Andreát, a kiállítás anyagának gyűjtőjét

Vukovics Koszta vezető művészettörténész prezentációjában mutatta be a szerbek jellegzetes tárgyait, épületeit, hagyományait. Ezután következett a Tabán Néptáncegyüttes négy párjának fergeteges táncbemutatója, mely magával ragadta a közönséget.

Tanulóink nagy lelkesedéssel álltak be a táncosok közé, és vidáman ropták a pergő ritmusú zenére.

HÍREK