Fenntarthatósági Témahét április 23-27-ig

Fenntarthatósági Témahét

Fenntarthatósági Témahét április 23-27-ig

Szerző: admint

2018-04-20

Április 21-én, a szombati munkanapon, kezdetét veszi iskolánkban a Fenntarthatósági Témahét.

logoGlobális felmelegedés, vízhiány, csökkenő energiakészlet, klímaváltozás… Ezek a veszélyek fenyegetik Földünket, ha gyorsan nem változtatunk szemléletünkön és környezetromboló magatartásunkon.
A szemléletváltásra a gyermekek a legfogékonyabbak, épp ezért fontos, hogy már iskolás korban megismerjék a környezettudatosság fontosságát, és felfigyeljenek személyes érintettségükre, hiszen kis odafigyeléssel ők is sokat tehetnek a Föld védelméért. 
2018. évi Fenntarthatósági Témahét témái mindhárom korosztálynak (alsó tagozat, felső tagozat, középiskola) a természeti- és épített környezet védelme, a tudatos vásárlás és a fogyasztóvédelem köré szerveződnek.

ÖkoiskolaTanítási órákon és a délutáni szabadidős programokon játszva tanulhatják meg diákjaink, hogyan tudunk környezettudatosan vásárolni, miként tudjuk óvni természeti- és épített környezetünket.

HÍREK