Biztonságosabb Internet Napja

safe_internet_day

Biztonságosabb Internet Napja

Szerző: admint

2015-02-17

Európai Uniós kezdeményezésre lett február 10. a Biztonságosabb Internet Napja, amelyet mára már a világ számos országában megtartanak, többek között Magyarországon is.

A kampány célja, hogy felhívja a szélesebb közönség, ezen belül is elsősorban a fiatalok és gyermekek figyelmét a mobiltelefonok és online technológiák, közösségi oldalak tudatosabb és biztonságosabb használatára.

Ebből az alkalomból hívtuk meg az Okosdigitális Program keretében Szabó Ádám előadót iskolánkba. A megtartott előadáson a következő témaköröket érintette: mobil- és internettörténet, technikai háttér, kommunikáció és etikus, biztonságos használat (adatok védelme, a készülék védelme, közösségi portálok, e-mail, chat, webkamera).

A gyerekek nagy érdeklődéssel hallgatták a számukra is nagyon hasznos előadást!

.

Hozzászólás

HÍREK