„Autók és babák” kiállítás

Autó és babák kiállítás

„Autók és babák” kiállítás

Szerző: admint

2016-01-09

Autók és babák címmel nyílt kiállítás iskolánk tanulóinak játékaiból 2015. december 11-én 15 órakor.
Zeneiskolás diákjaink hangulatos műsorral kedveskedtek a megjelenteknek.

A következő zenedarabokat hallhattuk:

1. Bödecs Gergely 4.b  zongora – J. V. Hoffe: Tánc
2. Wijnands Paula 4.b gitár – Deck the halls és Tánc
3. Ligabue Sergio 6.b trombita és Fenyvesi János Gábor mint vendég klarinét – Régi mesékre…
Rimszkij-Korszakov: Tarantella
A nap nyugovóra tér

Felkészítő: Ligabue Anita

.

Autók és babák kiállítás Autók és babák kiállítás

Simsik Zsuzsanna igazgatónő szeretettel üdvözölte a megnyitó részvevőit. Szóban és emléklappal fejezte ki köszönetét a következő tanulóinknak, volt diákjainknak, óvodásoknak, tanító néniknek és mindazoknak, akik elhozták saját játékaikat a kiállításra:

Dobos Júlia 4.b Polányi Petronella tanítónő
Farkas Sebestyén 3.b Popovics Milán 1.c
Gáspár Gergő 3.b Sándor András 4.b
Habuda Zsófia 3.d Simsik Zsuzsanna igazgatónő
Hamikus Viktória 3.b Suszter Zsófia
Iskolai Könyvtár Szabó Alex 1.c
Karczagi Dávid volt tanulónk Szajlai Lili Hanna óvodás
Kis Anita tanítónő Szalai Emma Kinga 4.b
Kovács Máté óvodás Tancsik Dorka 3.b
Lázár Virág 4.b Tihanyi Dóra 4.b
Madarász Gréta 1.a Tóth Zsófia 3.b
Matolcsy Dóra 3.b Totth Bendegúz 3.b
Máriaházy Kristóf 3.e Várady Eszter tanítónő
Patai Boglárka 4.b Varga Tamás 2.c
Patzek Norman 4.b Wijnands Paula 4.b
Pavel Enikő Zsanett 3.d

Igazgatónőnk elmesélte, hogy régen a szülők nem tudtak játékokat vásárolni a gyerekeknek, ezért otthon természetes anyagokból készítettek. Ezután közös alkotásra hívta a gyerekeket. A Galériában folytatódott a megnyitó az interaktív résszel: kukoricacsutkából sok ötletes autó, míg papírhengerből szép babák készültek. A megnyitó után sokan megkeresték saját játékukat a tárlóban és büszkén mutatták meg osztálytársaiknak, tanítóiknak és szüleiknek.

autok_es_babak_5 autok_es_babak_6

A kiállításon sokféle babát láthatunk: népviseletbe öltöztetett magyar, erdélyi, holland, perui babát; porcelánfejűt; rongybabát; nagy becsben tartott kedvenceket; díszdobozban lévőket; saját készítésűeket. A fiúk körében nagy népszerűségnek örvendett az a tárló, ahol az autók, kamionok, buszok, sportautók (magyar és külföldi) és egyéb négykerekű „csodák” parkoltak.

autok_es_babak_7 autok_es_babak_8

Nagy köszönet illeti mindazokat, akik rendelkezésünkre bocsátották saját játékaikat, hogy megrendezhessük ezt a hangulatos, szívet melengető kiállítást karácsony előtt, advent idején.

Hozzászólás

HÍREK