A 4. a osztály csapata az UNESCO és a Panasonic által szervezett környezetvédelmi rendezvényen

Uniomedia Communication-Panasonic UNESCO

A 4. a osztály csapata az UNESCO és a Panasonic által szervezett környezetvédelmi rendezvényen

Szerző: admint

2015-01-26

 

Valamennyien a Föld részei vagyunk – kisiskolások a környezetvédelemért

A Panasonic Kölyöksuli programjában való aktív részvételüknek köszönhetően a Budaörsi 1. Sz. Általános Iskola 4. a osztályosai részt vehettek december közepén az UNESCO és  Panasonic által szervezett környezetvédelmi rendezvényen.

A 15 fős csapat meghívása a Zsófia rendezvényhajóra szólt, és a programra 10 iskolás csapat kapott meghívást az ország különböző részéről.

A kedves fogadtatás és a megnyitói ünnepség után a 150 kisdiák egy hajókiránduláson vett részt a Dunán. Az idegenvezető bemutatta nekik a Világörökség helyszíneit, megcsodálhatták hajóról a Szabadság és Margit híd által közrefogott budai és pesti Duna-partot, a budai hegyen álló Vár épületeit, a Gellérthegyet, a Citadellát, a Parlamentet.

Ebéd után a csapatok rövid előadása következett a környezetvédelemről, végül egy hibrid játékautó építésében vehettek részt.

A rendezvényről sok élménnyel gazdagodva tértek haza a kisiskolások, és ez a decemberi nap sokáig emlékezetes marad számukra.

Hozzászólás

HÍREK