KÖSZÖNTŐ

Simsik Zsuzsanna igazgató

"Mosolyogni tessék!
Persze nem szüntelenül, nem reggeltől estig, de bujkáljon bennünk a mosoly - minden eshetőségre készen -, hogy bármikor felragyoghasson. Mert a mosoly, meggyőződésem szerint, mindig egy kis fényt hoz az életünkbe, meg a máséba is. Kicsike fényt, de sok kicsi, mint tudjuk, sokra megy.”

Janikovszky Éva örök érvényű sorai fejezik ki legteljesebben azt a hangulatot, mikrovilágot, mely beragyogja, nap mint nap gyermekeink és az iskola pedagógusainak együtt eltöltött életét. A mosoly és vidámság közel 300 éve ragyogja be a Budaörsi 1. Számú Általános Iskola minden tanulójának napjait.
Mint tudjuk, az első iskola markánsan meghatározza a nyílt, tiszta lelkű, kíváncsi, tudásra vágyó gyermek jövőjét. Ekkor jelennek meg az első tehetségre utaló jelek, az itt dolgozó tanítók és tanárok láthatják először gyermekeink sikereit, örömeit és bánatát.

Folytatás >>

Oktatási Hivatal Bázisintézménye