green_earth

2013-09-11

Kedves Tanulók! Most ősszel egy 3 hetes új projektet terveztünk “ Természet – Természetesen címmel.
Érdekes és változatos programsorozattal várunk benneteket, számítunk kreatív és egyedi megoldásaitokra, érdeklődésetekre.

3 hetes projekt

2013. szeptember 14 – október 05.

Időpontok

Szeptember 14.

09-12-ig

„TeSzedd” akció Budaörsön

1-4. évfolyam iskola és környéke (pl. játszótér, utcák)

5-6. évfolyam Domb utca feletti erdő

7-8. évfolyam Fenyves

Szeptember 16-20.

Autómentes hét

Reggel 07.50-ig gyalog, kerékpárral, autóbusszal érkezők naponta más-más színű karszalagot kapnak.
Amelyik osztályban a legtöbben (az osztálylétszámhoz arányítva) érkeznek a héten nem autóval iskolába, jutalomban részesülnek. Eredményhirdetés 20-án.

Szeptember 20-ig

Tervezz kabalafigurát a projekthétre!

Bármilyen technikával, térbeli vagy rajzos alkotással lehet pályázni felsősöknek.

Szeptember 16-19.

Környezetvédelmi teszt

A tesztet az iskola honlapján lehet elérni, a helyesen kitöltők között pénteken (09.20.) jutalmakat sorsolunk ki.

Szeptember 24.

Zöld nap – Green day

Legyünk ezen a napon zöldek! Ruha, táska…ki hogyan tudja és szeretné megvalósítani.

2. óra utáni szünetben fényképes dokumentálás (időjárástól függően kint vagy aulában).

Szeptember 27.

Kutatók éjszakája – felsős program

Október 01-ig

Re-alkotások

Bármilyen hulladékból (PET palack, dobozok…) alkotással lehet pályázni alsósoknak.

Október 05-ig

Meseíró- és rajzpályázat kedvenc mesehősöddel a környezetvédelem jegyében

Részleteket az osztályfőnökök és a plakátok adnak.

Október 01-03.

Papír- és elektronikai hulladékgyűjtés

Szeptember 30-október 03.

Hozz egy doboz állateledelt!

A héten a budaörsi állatmenhely számára gyűjtést szervezünk. Reggelenként lehet leadni az eledeleket, a nyomok segítenek, hogy hol…

Október 04.

Állatok világnapja, előadások és állatsimogató

Október 05.