Telepített időjárás-állomás az udvarunkon

weather

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Iskolánk udvarán található PRIMUS időjárás-állomást szeretnénk bemutatni néhány szóban.

A mérőállomáson három eszköz látható:

– szél irányát és sebességét,
– hőmérsékletet, érzékelhető hőmérsékletet, páratartalmat, harmatpontot és légnyomást
– valamint csapadékmennyiséget mérő egységek.

A kint látható állomáshoz kapcsolódó Heavy Weather Pro szoftver lehetővé teszi a mért időjárási adatok folyamatos figyelését és tárolását egy, az épületben található számítógépen.

A különböző érzékelők a bel- és kültéri környezet számos adatát tudják összegyűjteni, és az időjárás központba (számítógép) küldeni, amely ezeket feldolgozza és elmenti. A továbbiakban a szoftver segítségével táblázatokat és grafikonokat készíthetünk, feldolgozhatjuk az időjárás alakulásának adatait, és így következtethetünk időjárási jellemzőkre.

Az adatokat felhasználhatjátok környezetismeret-, természetismeret-, földrajz- vagy éppen matematikaórákon.

A honlapunkon a mért adatokat (hetente publikálva) megtekinthetitek majd.

Jó böngészést kívánunk!

Az időjárás-állomás megvételéhez Budaörs Város Önkormányzata nyújtott anyagi segítséget, melyet ezúton is köszönünk!

Iskolánkban telepített időjárás-állomás által mért adatok >>