Szüreti mulatság és főzőverseny 2017

Szüreti mulatság és főzőverseny

Szüreti mulatság és főzőverseny 2017

2017-09-16

Hagyományainknak megfelelően idén is megrendezzük a szüreti mulatságot és főzőversenyt.

2017. szeptember 22-én, pénteken tartjuk. Gyülekezés és megnyitó 14.15-kor az aulában.
A gyerekek 15.30-ig játékos ügyességi feladatokon vehetnek részt. A gyerekek a főzés helyszínére nem mehetnek ki!

szüreti mulatság és főzőversenyA szülőket – akik főznek – 13 órától várjuk.
Hozzanak magukkal: a főzni kívánt étel alapanyagait, bográcsot, állványt és tűzifát, stb., mindent, amire szükségük van a főzéshez, és lehetőség szerint egy műanyag asztalt az előkészítéshez.
Műanyag tányérokról, evőeszközökről, poharakról, innivalóról, kenyérről is az osztályok gondoskodjanak.
A főzés helyszíne: az iskola udvara mögötti füves terület.
Az étkezéshez az iskola udvarán sörpadok lesznek felállítva.
Kérjük, ne vigyék el onnan az asztalokat a főzéshez!
Az első évfolyam az ebédlőben étkezhet.

A zsűri folyamatosan kóstolja az elkészült ételeket, eredményhirdetés 16 óra körül várható.

Eső esetén a főzés elmarad.

Mindenkit kérünk, ne feledkezzenek meg a főzésnél, illetve az étkezésnél keletkezett hulladék összetakarításáról (a maradéknak vödrök lesznek kihelyezve, kérjük, kizárólag ezt használják a folyékony hulladék elhelyezésére).
Kérésünk továbbá, hogy a főzés befejezése után a tüzet feltétlenül oltsák el!

Mindenkit sok szeretettel várunk és nagyon kellemes időtöltést kívánunk!
Osztályonként legalább 10 kg szőlőt kérünk a préseléshez.

Szeretnénk kérni üres PET palackokat a must számára, akinek van felesleges, kérjük, hozzon.

Köszönjük!