Romantikus Anglia (frissítve: tájékoztató és jelentkezési lap)

guards

Romantikus Anglia (frissítve: tájékoztató és jelentkezési lap)

2015-09-09

Minden, amire az angolok büszkék lehetnek.

Utazás:           Autóbusszal (légkondicionálás, DVD)
Szállás:           Családoknál
Ellátás:           Teljes panzió
Az utazás időpontja: 2016. március 20-26.

Tájékoztató és jelentkezési lap >>

Program:

1. nap   Reggel indulás Budapestről

Utazás Ausztrián, Németországon és Belgiumon keresztül. Éjszaka az autóbuszon.

2. nap   Az egykori főváros: Winchester

Átkelés Angliába a Csalagúton. Városnézés a Normann hódítás előtti idők fővárosában, Winchester-ben, ahol megtekintjük a legendás Arthur király kerekasztalát, valamint az egykori koronázó templomot, a Winchester Cathedral-t. Este a szállás elfoglalása a családoknál.

3.nap   Az Arthur legenda:

Városnézés Glastonburyben, látogatás az apátság romjainál, Arthur király legendabeli nyughelyénél. A Glastonbury Tor tetejéről gyönyörködhetünk a somerseti tájban. Délután látogatás a Montacute House-ban, mely többek közt az Értelem és Érzelem és az Elzabeth című filmek forgatási helyszínéül is szolgált.

4.nap    Dorset tengerpartja:

Délelőtt utazás Portland szigetére, rövid megálló a világítótoronynál. 2001-ben került fel az UNESCO természeti örökségeinek listájára Dorset tengerpartja, ahol a föld történetének 185 millió éve követhető nyomon. Sétát teszünk a különleges köveivel lagúnát formáló Chesil Beach-en. Látogatás a Lulworth Visitor Centre-ben, majd túrázás a tengerpart legszebb vitorlás horgonyzóhelyéhez, a Lulworth Cove-hoz valamint a különleges tengerbe nyúló sziklakapuhoz, a Durdle Door-hoz. Délután szabadprogram Weymouth tengerpartján.

5. nap   Longleat Castle & Safari park:

Látogatás Britannia legsokszínűbb kastélyában (a legszebb Erzsébet-korabeli kastély, Európa első Safari parkja oroszlánokkal, tigrisekkel, orrszarvúkkal stb., tükörlabirintus, a világ legnagyobb sövénylabirintusa, pillangó-ház, denevérpince, hajó- ill. vonatkirándulás stb.).

6. nap   London felfedezése:

Reggel indulás az angol fővárosba. Westminster-negyed: Parlament, Big Ben, Whitehall: Lovastestőrség laktanyája, Downing Street 10, Buckingham Palota, St. James’ Park, The Mall, Piccadilly Circus, Soho, China Town, Trafalgar tér, látogatás a National Gallery-ben.

7. nap:

Utazás Németországon és Ausztrián keresztül. Érkezés Budapestre az esti órákban.

Ennél az utazásnál a részvételi díj tartalmazza a programban szereplő összes belépődíjat is!

Tájékoztató és jelentkezési lap >>

Student Lines Diákutazási Iroda

Engedélyszám: R-1089/94
H-1067 Budapest, Teréz krt. 27.
Tel.: 302-7767,
Fax: 374-0682, Tel./Fax: 302-7637