Pest Megyei Szaktárgyi Biológiaverseny

Biológiaverseny

Pest Megyei Szaktárgyi Biológiaverseny

2015-12-09

Ebben a tanévben is a Teleki Pál Földrajz–Földtan Verseny megyei döntőjével egy időben rendezzük a megyei szaktárgyi biológiaversenyt 2016. április 2.-án.

Versenykiírás

A verseny neve: Pest Megyei Szaktárgyi Biológiaverseny

A verseny meghirdetője: Budaörsi 1. Számú Általános Iskola

Szervezésben segítő, támogató szervezet:

– Budapesti Pedagógiai Oktatási Központ

– Szolnoki Pedagógiai Oktatási Központ

Verseny meghirdetése: Budaörsi 1.Számú Általános Iskola honlapján: www.elsoiskolabudaors.hu

Verseny helyszíne:  Budaörsi 1. Számú Általános Iskola, 2040 Budaörs, Hársfa u. 29.

Verseny ideje:  2016. április 2.-án (szombat) 10 órai kezdettel.

Érkezés, regisztráció: a verseny előtt 9 óra 30 percig.

Budaörsi 1. Sz. Általános Iskola
Cím: Budaörs, Hársfa u. 29.
Tel: +36 23/805 815
E-mail cím: megyeiversenybudaörs@altisk1-bors.sulinet.hu
Weboldal: www.elsoiskolabudaors.hu

.

A versenyen nyolcadik évfolyamos tanulók indulhatnak. Függetlenül attól, hogy milyen típusú iskolába járnak.
A verseny két fordulós. Az első fordulót a versenyző diákok iskolájának biológiatanárai szervezik a lent megadott ismeretanyagból, egyénileg megoldandó feladatlap segítségével.
Az iskolai fordulót 2016. január 4. és február 12. között kell megtartani.
Az iskolák az iskolai forduló első három helyezettjét nevezhetik a megyei döntőbe.

Nevezés:

Nevezési lap letöltése >>

A nevezési határidő 2016. március 2. (Egy hónappal a megyei döntő előtt)
Nevezni kizárólag a mellékletben szereplő Excel nevezési lap kitöltésével és a megadott e-mail címre küldésével lehet.
Cím: megyeiversenybudaörs@altisk1-bors.sulinet.hu

A nevezési lap tartalmazza a nevező iskola nevét, címét, telefonszámát, igazgatójának nevét, e-mail elérhetőségét. A benevezett tanuló nevét, felkészítő tanárának nevét, e-mail címét.

A nevezéseket a benevezett tanuló iskolájának hivatalos e-mail címéről lehet csak elküldeni.

A megyei döntő költségeit a szervezők vállalják, a versenyző tanulók iskolája részéről díjtalan.

A verseny témája, ismeretanyaga az első fordulón:

Az erdő, a mező, a víz-vízpart, a távoli tájak élővilága. Ökológiai alapismeretek, az élőlények rendszerezése, egészségtani alapismeretek, sejttani alapismeretek. Az ember kültakarója és mozgás – szervrendszere.

A megyei forduló ismeretanyaga kibővül:

Az ember anyagforgalma témakörrel, vagyis a táplálkozással, a légzéssel, az anyagszállítással és a kiválasztással.

Felkészüléshez felhasználható tankönyvek az idei tanévben még a 2007. évi NAT-nak megfelelő régi tankönyvek alapján:

– 5. osztályos természetismeret tankönyvek
– 6. osztályos természetismeret tankönyvek
– 7. osztályos biológiakönyvek
– 8. osztályos biológiakönyvek.

Az iskolai forduló feladatlapját az iskola szaktanára állítja össze a megadott ismeretanyagból, változatos, különböző feladattípusokból.
A megyei forduló feladatlapját a felkért független szaktanár állítja össze.
A megyei döntőn feladatlapon dolgozik a versenyző, a megoldásait átvezeti a megoldólapra.
A feladatlap 100 pontos, megoldására és a megoldólapra való átvezetésre 120 perc áll rendelkezésre.
A verseny végén csak a megoldólapot adja be a versenyző, csak az ezen levő megoldásokat javítja a zsűri.
A megyei döntő eredményét a helyszínen 3 órával a megoldólapok beadása után kihirdetjük.

A verseny első hat helyezettje oklevélben és tárgyjutalomként nívós szakmai könyvben részesül.

Nevezési lap letöltése >>

Budaörsi 1.Számú Általános Iskola

Az iskola igazgatója: Simsik Zsuzsanna
E-mail címe: info@elsoiskolabudaors.hu
Telefonszáma: +36-23/805-811

A verseny rendezésével, szervezésével, lebonyolításával megbízott pedagógus: Kovácsik Ildikó
E-mail címe: ik5706@gmail.com
Telefonszáma: +36-30/377-7585

Budaörs, 2015. december 5.

Simsik Zsuzsanna                                                            Kovácsik Ildikó……
igazgató                                                        biológia szakos szaktanár