Pest Megyei Szaktárgyi Biológiaverseny versenykiírás

Biológiaverseny

Pest Megyei Szaktárgyi Biológiaverseny versenykiírás

2016-11-06

Ebben a tanévben is a Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz – Földtan Verseny megyei döntőjével egy időben rendezzük a megyei szaktárgyi biológiaversenyt 2017. április 8.-án, szombaton 10 órai kezdettel.

Információk a Pest Megyei Szaktárgyi Biológiaverseny versenyhez:

Verseny ideje: 2017. április 08. 10.00.
Érkezés és regisztráció: 2017. április 08. 09.30-ig.
Verseny rendezője: Budaörsi 1. Sz. Általános Iskola
Verseny helyszíne: 2040 Budaörs, Hársfa utca 29.
E-mail cím: ik5706@gmail.com
Web: www.elsoiskolabudaors.hu

A versenyen nyolcadik évfolyamos tanulók indulhatnak. Függetlenül attól, hogy milyen típusú iskolába járnak.
A verseny két fordulós. Az első fordulót a versenyző diákok iskolájának biológiatanárai szervezik a lent megadott ismeretanyagból, egyénileg megoldandó feladatlap segítségével.
Az iskolai fordulót 2017. január 4. és február 12. között kell megtartani.
Az iskolák az iskolai forduló első három helyezettjét nevezhetik a megyei döntőbe.

Nevezés:

Nevezési lap letöltése >>

A nevezési határidő: 2017. március 8.

Nevezni a csatolt jelentkezési lap (excel formátum) kitöltésével lehet, melyet a következő e-címre kérjük elküldeni: ik5706@gmail.com
A nevezéseket a benevezett tanuló iskolájának hivatalos e-mail címéről kérjük elküldeni.
A megyei döntő költségeit a szervezők vállalják, a versenyző tanulók iskolája részéről díjtalan.
Amennyiben változás történik, kérjük legkésőbb 5 nappal a verseny előtt lemondani, módosítani!

A verseny témája, ismeretanyaga az első fordulón:

Az erdő, a mező, a víz-vízpart, a távoli tájak élővilága. Ökológiai alapismeretek, az élőlények rendszerezése, egészségtani alapismeretek, sejttani alapismeretek. Az ember kültakarója és mozgás – szervrendszere.

A megyei forduló ismeretanyaga kibővül

az ember anyagforgalma témakörrel, vagyis a táplálkozással, a légzéssel, az anyagszállítással és a kiválasztással.

Felkészüléshez felhasználható tankönyvek az idei tanévben még a 2007. évi NAT-nak megfelelő régi tankönyvek alapján:

– 5. osztályos természetismeret tankönyvek,
– 6. osztályos természetismeret tankönyvek,
– 7. osztályos biológiakönyvek,
– 8. osztályos biológiakönyvek.

Az iskolai forduló feladatlapját az iskola szaktanára állítja össze a megadott ismeretanyagból, változatos, különböző feladattípusokból.
A megyei forduló feladatlapját a felkért független szaktanár állítja össze.
A megyei döntőn feladatlapon dolgozik a versenyző, a megoldásait átvezeti a megoldó lapra.
A feladatlap 100 pontos, megoldására és a megoldó lapra való átvezetésre 120 perc áll rendelkezésre.
Csak a megoldó lapot adja be a versenyző a verseny végén és az ezen levő megoldásokat javítja a zsűri.
A megyei döntő eredményét a helyszínen 3 órával a megoldó lapok beadása után kihirdetjük.

Díjazás:
A verseny első hat helyezettje kap oklevelet és tárgyjutalomként nívós szakmai könyvet.

Minden jelentkezőnek sikeres felkészülést kívánunk!

Az iskola igazgatója: Simsik Zsuzsanna
E-mail címe: info@elsoiskolabudaors.hu

A verseny rendezésével, szervezésével, lebonyolításával megbízott pedagógus: Kovácsik Ildikó
E-mail címe: ik5706@gmail.com
Telefonszáma: +36-30/377-7585

Budaörs, 2016. november 2.

Simsik Zsuzsanna                                                            Kovácsik Ildikó……
igazgató                                                        biológia szakos szaktanár

Nevezési lap letöltése >>