“Ökoiskola” lettünk!

“Ökoiskola” lettünk!

2015-02-15

Az emberiség jelenlegi legnagyobb kihívása a környezeti válság. A megoldás egyik fő „eszköze” a környezettudatosan cselekvő és gondolkodó gyermekek felnevelése. A szemléletformálás akkor a legeredményesebb, ha nem csak a tanításban érvényesülnek a környezeti nevelés, a fenntarthatóság pedagógiájának elvei, hanem az iskolai élet minden területén.

Ennek érdekében az oktatásért és a környezetvédelemért felelős tárcák 2004-ben létrehozták az „Ökoiskola” címet, melyet minden évben pályázat útján nyerhetnek el a nevelési-oktatási intézmények, ha megfelelnek a pályázatban leírt követelményeknek.

Iskolánk 2015. január 1-jétől viselheti a címet, mely elismerése annak, hogy átgondoltan, rendszerszerűen és mindennapi gyakorlatként foglalkozunk a környezettudatossággal, a fenntarthatóságra neveléssel, a környezeti-, és egészségneveléssel.

Éljünk és gondolkodjunk továbbra is ÖKOsan!