„Alkoss Te is !” – Meghívó

„Értékközvetítés és tehetséggondozás”

„Alkoss Te is !” – Meghívó

2016-05-09

A Budaörsi I. Számú Általános Iskola minden kedves érdeklődőt nagy tisztelettel meghív a gyermekalkotásokból rendezett évzáró – galéria megnyitó ünnepségére, melynek címe: „Alkoss Te is!”.

Megnyitó helye: Iskolánk aulája.
Időpontja: 2016. május 12. 17 óra.

A megnyitó műsora:

• Gyermektáncfűzés a magyarországi német népi gyermektáncokból, a 3.c osztályos tanulók előadásában.
• Cinegés, verbunk és csárdás a Sárközből. Előadják: a Mocsáry Antal Körzeti Általános-és Alapfokú Művészeti Iskola 4.a és 4.b osztályos tanulói Karancslapujtőről.
• Manninger Miklós: Völler mars német tánc az 5.c osztályos tanulók előadásában.
• Az 1.b és a 3.e osztályos tanulók népi gyermekjátékfűzése.
• Gáspár Gergő 3.b osztályos tanuló gitárszólója: Papp Lajos: Allegretto.
• A 3.e osztályos tanulók népdalcsokra furulyakísérettel: Összegyűltek, összegyűltek az újfalvi lányok, Csipkefa bimbója, Kispiricsi faluvégen, Komáromi kisleány.
• Wijnands Paula 4.b osztályos tanuló gitárszólója: XXI. századi ismeretlen szerző: „Derűre ború, borúra derű” (Felemás etüd a legato és a glissando és az üveghangok gyakorlására Haddad Renének.)
• Dalcsokor az 5.b osztályos tanulók előadásában: Josquin des Prés: Évszakköszöntő, Ismeretlen szerző: Kék ibolyácska.
• A 6.e osztályos tanulók előadása: Moldvai népdalok, Leopold Mozart: Hallali, Schubert: Nincs hó, se jég.
• Legabue Sergio 6.b osztályos tanuló trombitaszólója: Marquina: Spanyol cigánytánc. Zongorán közreműködik Sarkadi Katalin művésztanár.
• Iskolánk gyermekkórusának előadása: Dél – alföldi népdalcsokor, Kocsár Miklós: Tavasz – ébresztő, Brahms: Bölcsődal, Schubert: Májusi dal, Kocsár Miklós – Weöres Sándor: Kutyatár.
Zongorán közreműködik: Tóth Erika művésztanár.
• Legabue Sergio 6.b osztályos tanuló trombitaszólója: Debussy: A kis néger.
Zongorán közreműködik Sarkadi Katalin művésztanár.

Alkoss Te is!

„Értékközvetítés és tehetséggondozás”