Kiállítás megnyitó iskolánk Galériájában

olvasni_jo_4_header

Kiállítás megnyitó iskolánk Galériájában

2014-04-14

Kiállítás nyílt iskolánk Galériájában 2014. 03. 31.-én. Kedves vendégeink saját könyvgyűjteményük darabjait elhozták ide az iskolába, hogy a gyerekek is gyönyörködhessenek bennük.

„Értékközvetítés és tehetséggondozás”

„Olvasni jó”

Kiállítás megnyitó iskolánk Galériájában 2014. 03. 31.

A megnyitó a Leopold Mozart Zeneiskola tehetséges növendékeinek műsorával kezdődött.
A következő műveket halhattuk:

1. Purcell: Queen Mary’s Birthday Ode
Trombitán játszott Vida Fanni.
2. J. S Bach Menüett
Zongorán játszott Nagy Anna.
3. W. A Mozart: Duó
Szaxofonon játszottak Hugauf Dániel és Gazdag Sándor.
4. Megfogtam egy szúnyogot, Fülep Márk feldolgozása
Furulyán játszottak Jahoda Margit és Veréb Csenge.
5. Kiss Árpád: Kis repülő
Hegedűn játszott Abdelhaffez Yehia, aki a Szervánszky Endre Regionális hegedűverseny
II. korcsoportjában I. helyezett lett.

Az első és az utolsó számban Szekér Bernadett tanárnő működött közre zongorán.

Ezután Kalmár Emma 3.a osztályos tanuló Móra Ferenc: Csontos Szigfrid című elbeszélését olvasta fel.

Igazgatónőnk Simsik Zsuzsanna Antoine d’Saint Exupery: A kis herceg című regényéből vett idézettel kezdte beszédét és utazásra hívta a gyerekeket vissza az időben a könyvek birodalmába.

Kedves szavakkal köszöntötte meghívott vendégeinket:

– Varga János kanonok plébános urat, Budaörs díszpolgárát;
– Dr. Kovács József László magister emeritus urat, Sopron, Budaörs és Ráckeve díszpolgárát;
– Adorján Andrást, iskolánk fizika-kémia szakos tanárát;
– Kovács Attila Ernőt (őt testvére, Tibor képviselte);
– Jandó Jánosnét, aki iskolánk tanulója volt.

olvasni_jo_1

Hálásan köszönjük nekik, hogy saját könyvgyűjteményük kedves darabjait elhozták ide az iskolába, hogy a gyerekek is gyönyörködhessenek bennük.

Iskolánk tanulói és szüleik összesen 279 darab könyvet ajánlottak fel könyvtárunknak, amelyet ezúton is szeretnénk mindenkinek megköszönni. A könyveket Molnárné Fricz Gabriella tanárnőnek, iskolánk könyvtárosának adták át. Igazgatónőnk később minden adományozó gyermeknek emléklapot nyújtott át.

olvasni_jo_2

János atya egy kedves gyermekkori emlékét mesélte el: amíg az iskolába utazott a vonattal, Gárdonyi Géza: Egri csillagok című regényét olvasta.

Dr. Kovács József László, magister emeritus úr a könyvnyomtatás történetéről mesélt érdekes dolgokat.

Adorján András tanár úr Demokritos, Cicero, Diderot, Balzac és más híres gondolkodók könyvekről szóló bölcs mondásait idézte, majd kedvenceiről, Verne Gyula híres regényeiről beszélt és egy rövid részletet is megtekinthettünk, a Némó kapitány című filmből. Minden osztály számára átnyújtott egy Verne Gyula könyveiből összeállított bibliográfiát, melyet a faliújságra tehetnek ki a tanulók tanulmányozás céljából.

Miután átsétáltunk a Galériába, Kóbor András igazgatóhelyettes úr mesélt Mátyás királyról és Tinódi Lantos Sebestyénről, majd gitáron játszott és elénekelte a „Summáját írom…” kezdetű dalt, melyet nagy csodálattal hallgattak a gyerekek.

olvasni_jo_3

A tárlókban igen értékes és régi könyveket találhatunk. A legrégebbiek a Varga János kanonok plébános úr gyűjteményéből valók, melyeknek a kiadási éve 1717, 1737, 1760, 1774 és 1781. Ezen kívül láthatunk még az 1800-as és az 1900-as években megjelent műveket is.

A negyedik tárlóban Móricz Zsigmond, az ötödikben pedig Verne Gyula regényei láthatók. Nagyon érdekesek a régi tankönyvek is, amelyekből az 1800-as évek végén, az 1900-as évek elején tanultak.

Különösen kedvesek számunkra a dedikált könyvek, amelyek az iskolai könyvtár állományából valók. Olyan híres emberek ajánlását olvashatjuk, mint például Bagossy László, Balázs Ágnes, Berg Judit, Granasztói Szilvia, Kányádi Sándor, Kiss Ottó, Kóka Rozália és Sajdik Ferenc.

olvasni_jo_4

A kiállítás április 23-ig tekinthető meg. Szeretettel várunk mindenkit, aki szereti a könyveket és az olvasást.