Kiállítás megnyitó és műsoros gálaest

1

Kiállítás megnyitó és műsoros gálaest

2014-06-06

2014. május 29-én tartottuk iskolánkban az „Alkoss te is!”  elnevezésű művészeti gálaestet és kiállítás megnyitót. Az est műsorvezetői Darkó Csenge és Mohos Réka voltak.

„Értékközvetítés és tehetséggondozás”

2

A következő műsorszámokat láthattuk, hallhattuk:

1. Bevezető műsorszámként az alsós Csengettyű kórus énekelt. Zongorán kísért: Göncziné Szurdi Ágnes tanárnő. Az énekkart vezette és felkészítette Márfi Ildikó tanárnő.

2. Nyitrai Panna 7. é osztályos tanuló egy népmesével kedveskedett a hallgatóságnak.

3. Az 1.e osztályos ének tagozatos tanulók gyermek- és népdalokat adtak elő hegedűn és furulyán,
majd népdalokat énekeltek. Felkészítőjük Göncziné Szurdi Ágnes tanárnő volt.
Végezetül egy Játékfőzést láthattunk a teljes 1.e osztály előadásában.
Steer Mónika tanárnő készítette fel őket.

3

4.  A Leopold Mozart Zeneiskola tehetséges növendékei három műsorszámot adtak elő:

a, Kemp’s jig- angol tánc   –  Csontos Anna (furulya), Válóczy Villő (zongora)
Tanáruk: Soproni Ildikó

b, Beethoven: Szonatina I. tétel  –  Nagy Anna (zongora)
Tanára: Éliás Réka

c, W. A. Mozart: Menüett  –  Sebeszta Zsófia és tanára Ujj Andrea (klarinét)

5.  Bognár Márton 3. c osztályos tanuló Szabó T. Anna Famese című versét szavalta el.
6.  A 2.b osztály tanulói saját készítésű marionett bábokkal adták elő műsorszámukat.
….A napközis csoportot vezeti és felkészítette Szabó Jánosné Zsuzsa néni.

4

7.  A felsős Tavasz kórus elsőként magyar népdalcsokrot énekelt. Citerán közreműködött Kóbor András igazgatóhelyettes tanár úr. Ezután Byrd és Schubert műveit énekelték. A kórust vezette és felkészítette Göncziné Szurdi Ágnes tanárnő és Kóbor András igazgatóhelyettes tanár úr.

5

8. Jánosi Nóra – iskolánk egykori diákja, aki most alsó tagozaton tanít – egy népdalcsokorral készült
erre az alkalomra.

9. Végezetül a 8. osztályos tanulónkból alakult együttes lépett a színpadra.
Az együttes tagjai: Nyári Károly, Somogyi Zsombor, Virág Levente, énekesük Bar Metti.

Igazgatónőnk, Simsik Zsuzsanna Csitári Hof Tamástól vett idézettel kezdte megnyitó beszédét. Megköszönte a szép alkotásokat a gyerekeknek, és persze a felkészítő tanároknak és a szülőknek is, hiszen az ő segítségük, támogatásuk és biztatásuk nélkül nem jöhettek volna létre ezek az alkotások. Büszkék vagyunk rá, hogy 73 tehetséges gyerek szívből készült munkáját láthatjuk. Sok sikert, örömöt és boldogságot kívánt az alkotás terén mindenkinek.

6

Azoknak a tanulóknak, akiknek a munkáit kiállították egy-egy emléklapot nyújtott át igazgatónőnk.

A megnyitó után megtekintettük az aulában rendezett kiállítást.

Többféle technikával készült munkákat láthattunk:

– rajzokat vízfestékkel, temperával, grafittal, zsírkrétával
– textilmunkákat: ujjbábot, textilállatkákat, pamutgombolyagból készült állatokat, patchwork szatyrot,
nemezből figurákat stb.
– hímzéseket
– gyöngyből fűzött karkötőket
– vasalható gyöngyből készült alkotásokat
– 3D-s képeslapokat
– újságpapírból koszorúkat
– horgolt terítőket, állatokat, táskát
– festett növényi ágakat
– maketteket fából, papírból, hungarocellből, agyagból: a berlini falat, a berlini tévétornyot,
a párizsi Eiffel- tornyot, a Pentagont, a Boszporusz hidat, tengeri olajfúró tornyot, erőművet, repülőt,
lovat és lakásberendezést

A kiállítás megrendezésében részt vettek a Diákönkormányzat segítő tanárai, a rajz és technika szakos tanítók és tanárok, a napközis munkaközösség tagjai valamint a pedagógiai asszisztensek.

Jövőre is szeretnénk megrendezni az „Alkoss te is!” kiállítást, hogy megmutathassuk milyen sok ügyes, tehetséges gyerek jár a mi iskolánkba.

Címkék: ,