Ez történt a napköziben 1.

napkozi5

Ez történt a napköziben 1.

Szerző: admint

2013-02-27

napkozi3

 

2012. 12. 12-én, iskolánk dolgozója ESPINOZA BENAVIDES NOEL MANUEL Galériánkban mutatta be a szülőhazáját, Perut.

A tárlókban helyet kaptak azok a csodálatos kézműves tárgyak, amelyek az ősi perui kultúra szín – és formavilágát tárták elénk…

Egy inka törzsfőnök ünnepi fejdísze, a horgolt, kötött és szövött poncsók, sapkák, terítők, használati – és dísztárgyak, a már több ezer évvel ezelőtt is műtétekhez használt díszes sebészeti eszközök, a perui zászló, a varázslatos fotók ,melyeken az ország nevezetességeiről készültek….

Simsik Zsuzsanna köszöntő szavait a Leopold Mozart Zeneiskola növendékeinek – Patonai Kornél, Ocskai Miklós és Nagy Anna – játéka követte.
Espinoza Benavides Noel Manuel, Yolanda Guere, valamint két 1.b. osztályos tanuló – Palotai Boglárka és Ábel Márton Milán – az ország népviseletében jelent meg. A kiállító diaképei, országismertető beszámolója és páros tánca,- melyet a perui népzene tett még felejthetetlenebbé – a jelenlévő közönség számára varázslatos élményt nyújtott.

Az ünnepséget a napközis munkaközösség szervezte.

Szabó Jánosné

Címkék:

HÍREK