DÖK – Diákönkormányzat

Egy jól működő diákönkormányzat elsősorban a diákokról szól. A diákjogok képviselete – esetenként hatékonyabb – illetve a diákjogok érvényesítése a fő feladata.

Azonban nem hanyagolhatóak el a kötelességek sem – melyekről a diákok hajlamosak igen könnyen megfeledkezni.

E tanévben is kiemelt fontosságúnak tartjuk két terület – jog és kötelesség – fogalmait tisztázni. Azokat betartani és betartatni, hiszen ezek csak együtt, egymást segítve érvényesülhetnek.

Az előzőekből következik egyik fő feladatunk: a munka tartalmasabbá tétele.

További feladataink:

– régi szokások újbóli előtérbe helyezése – DÖKgyűlések (problémák megbeszélése, javaslatok a diákság életével kapcsolatban, vitakultúra fejlesztése)
– új programok – életünk színesítésére.
– környezetünk megóvása – tudatosítani a diákokban, miért fontos kérdés ez.
– forrásteremtés – a DÖK anyagi lehetőségei egyre korlátozottabbak, azonban nem szeretnénk, ha ez akadályozná programjaink megfelelő működését.
– viselkedéskultúra

Régi, jól bejáratott programjaink ebben az évben is megrendezésre kerülnek – például Szüreti mulatság, Márton nap, Vitamin nap, diszkó, Műsoros est, stb.

Úgy érezzük, a DÖK szempontjából akkor tudjuk sikeresen zárni ezt a tanévet, ha az iskola tanulói és pedagógusai, illetve egyéb alkalmazottai együtt, egymást segítve dolgoznak.

Budaörs, 2013 . szeptember 2.

Túri Mária, Csille Anikó

Népmese napja

ELÉRHETŐSÉG

Budaörsi 1. Számú Általános Iskola

Tel: +36-23/805-810
Fax: +36-23/805-823
Cím:2040 Budaörs, Hársfa u. 29.
Email:info@elsoiskolabudaors.hu
Web: elsoiskolabudaors.hu