„Dobd a kosárba!” – Országos Jamboree 2016

Dobd a kosárba! 2016

„Dobd a kosárba!” – Országos Jamboree 2016

2016-05-12

Május 6-án  ötödik alkalommal rendezte meg a Magyar Kosárlabda Szövetség a „Dobd a kosárba!” országos versenyét a SPORT11 Sportközpontban. Ebben a programban országosan 200 iskola vesz részt, melynek célja a kosárlabda sportág népszerűsítése, gyerekekkel történő megismertetése és megszerettetése az alsó tagozatban.

Az országos döntőbe 2 forduló (területi és megyei) után lehetett bekerülni, így május 6-án 24 iskola (19 megyei bajnok és 5 budapesti iskola) vett részt az Országos Jamboreen.

Így hat csoportban 4-4 iskola mérkőzhetett meg egymással.

Csoportunk:

– Budaörs (Budaörsi 1. Sz. Általános Iskola),
– Nógrád megye,
– Szabolcs-Szatmár-Bereg megye,
– Csongrád megye.

Nagy küzdelemben minden csapatot megvertünk, így elsők lettünk a csoportunkban.

Játékosaink a nagyszerű eredményért könyvet és pólót kaptak ajándékba.

Az Országos Jamboree végén Vujity Tvrtko, a rendezvény műsorvezetője  teremtett óriási hangulatot a KELET-NYUGAT ALL STAR gálamérkőzésre. Minden csapatból egy-egy játékos vehetett részt a gálán.
Iskolánkat Lénárd Kristóf nagyszerű játékkal képviselte  a  KELET ALL STAR csapatában.

A győztes csapat tagjai:

– Hargita Noémi 4.a,
– Horváth Szonja 4.a,
– Sztányi Martin 4.a,
– Vadászi Vanessza 4.b,
– Ködmön Kata 4.b,
– Lénárd Kristóf 4.c,
– Wenczel Balázs 4.c,
– Nyerges Tamás 4.c,
– Nurgali Abaszin Dávid 4.c,
– Nurgali Sabawoon 4.c,
– Torgyik Éva 4.c,
– Karácsonyi Dorka 4.c,
– Vörös Kinga 4.c.

Gratulálok a gyerekeknek, és köszönöm a szülők egész éves munkáját, segítséget!

Tokodi Ildikó………
kosárlabda edző, felkészítő

Kiegészítés:

A rendezvényen kiosztásra került az „Év Testnevelője” díj,  melyet országos szinten 10 díjazott vehetett át.
A díjazottak között volt Tokodi Ildikó, a csapatunkat évek óta sikeresen felkészítő edző is.
A díjat a Szalay Ferenc, a Magyar Kosárlabda Szövetség elnöke és Zsolnay Gyöngyi, a program szakmai felelőse (110-szeres válogatott kosárlabdázó) adta át.