A magyar költészet napja

kolteszet_napja

A magyar költészet napja

2015-04-07

Kedves Kollégák, alsós és felsős Diákjaink!

A magyar költészet napját Magyarországon 1964 óta József Attila születésnapján, április 11-én ünnepeljük. Mi is minden évben megemlékezünk e jeles napról.

Az idei tanévben egy háromnapos programsorozatot szervezünk e jeles nap köré.  A következő feladatokat kell megoldanotok 2015. április 08 – április 10-ig (szerdától-péntekig):

• – Előzetesen meghirdettünk egy „költői versenyt”, nagy érdeklődéssel várjuk saját, általatok írt verseiteket péntek délelőtt 9 óráig megszerkesztett, nyomtatott formában;
  • Illusztrációkat is várunk kedvenc költeményeitekhez, melyet bármilyen technikával elkészíthettek, ugyancsak péntekig.
  • – Az alsó tagozatosoknak a csütörtöki napon egy kis meglepetést tartogatunk vándor versmondókkal együtt.
  • – A felső tagozatosok az általuk választott költők bemutatására készülnek, mely ismertetőket pénteken az első két órában tekinti meg a tagozat az aulában.
  • – A három nap során minden osztály tanulja az énektanárokkal József Attila: Rejtelmek című megzenésített versét Sebő Ferenc feldolgozásában, melyet közösen adunk elő pénteken a 2. óra végén az aulában.

Mindkét tagozatnak készítettünk egy-egy irodalmi totót, melyet a lenti linkeken találhattok meg.
Kitöltésének határideje: 2015. április 10. 10.00 óra.

Kívánunk mindenkinek kellemes és tartalmas költészettel eltöltött perceket!

A humán munkaközösség

Alsós irodalmi totó >>