Idén 30 éves iskolánk ének tagozata

2015-01-13

Idén 30 éves iskolánk ének tagozata. Ebből az alkalomból szerveztük meg a „30 ÉV – 3 HÉT” elnevezésű projektet. A rendezvénysorozat egyik feladata az volt, hogy illusztrációkat készítsenek a tanulók A/4-es méretben a következő népdalokhoz:  Sárga csikó; Erdő, erdő, erdő, marosszéki kerek erdő; Hej Jancsika.

Tanulóink szorgalmasan és nagy lelkesedéssel alkottak rajzórán, énekórán és napköziben egyaránt. Nagyon sok alkotás készült a pályázatra. Ez azt mutatja, hogy diákjaink nem csak a népdalok, a zene, hanem a rajzolás iránt is nagy érdeklődést mutatnak. Különösen a 2., 3., 4., és 5. osztályok vettek részt ebben a munkában.

A kiállítás plakátján ez olvasható: „Kiállítás az ének – zene tagozat „30 év – 3 hét” című projektjének rendezvénysorozatához kapcsolódó népdal illusztrációkból.”

A műveket iskolánk aulájában tekinthetjük meg az oszlopokon, illetve egy albumban, melyet a kiállítás plakátja alatt helyeztünk el.

Címkék: ,